Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych

ZAPRASZAMY NA KURS „Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych”

Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych

realizowanym w okresie od 16.10.2020 r. do 16.01.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 września 2020 r.

1. Czym są informacje niejawne w świetle obowiązujących przepisów prawa powszechnego? – Ustawa o ochronie informacji niejawnych oraz przepisy wykonawcze do niej. Rodzaje informacji występujące w przedsiębiorstwie.
  2. Kim jest pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych? – wymagania, zakres zadań, odpowiedzialność służbowa, dyscyplinarna i karna za naruszenie przepisów. Procedury uzyskiwania dostępu do informacji niejawnych w zależności od klauzuli tajności.
  3. Zasady ochrony informacji niejawnych z uwzględnieniem zasad zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji niejawnych, a w szczególności szacowania ryzyka. Przygotowanie jednostki organizacyjnej do uruchomienia systemu lub sieci teleinformatycznej. Zasady funkcjonowania i organizacja pracy komórek gromadzących, przechowujących i użytkujących informacje niejawne i dane osobowe – modelowe regulaminy organizacyjne.
  4. Dokumentacja w zakresie ochrony informacji niejawnych w jednostce organizacyjnej – plan ochrony informacji niejawnych, w tym w razie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego i nadzorowanie jego realizacji.
  5. Bezpieczeństwo przemysłowe w jednostce organizacyjnej oraz procedura jego uzyskania.
  6. Sposoby i metody oznaczania dokumentów i materiałów zawierających informacje niejawne. Kancelaryjne zasady postępowania z dokumentacją i materiałami niejawnymi. Obieg dokumentów niejawnych. Archiwizowanie dokumentów.
  7. Przygotowanie i sposób przeprowadzania kontroli okresowej stanu ochrony informacji niejawnych w jednostkach organizacyjnych w tym kontrola ewidencji, materiałów i obiegu dokumentów.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 163

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 400 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego A. Solariego 1/1, 02-070 Warszawa.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.