Pielęgniarstwo ratunkowe – system ratownictwa medycznego

ZAPRASZAMY NA KURS „Pielęgniarstwo ratunkowe – system ratownictwa medycznego”

Pielęgniarstwo ratunkowe – system ratownictwa medycznego

realizowanym w okresie od 13.11.2020 r. do 13.02.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 września 2020 r.

1. Pielęgniarka ratunkowo – wykształcenie, zakres zadań, prawa i obowiązki.
  2. Stany zagrożenia życia i zdrowia u dzieci i dorosłych.
  3. Postępowanie w zdarzeniach masowych i katastrofach.
  4. Struktura organizacyjna systemów ratownictwa w Polsce. Organizacja i funkcjonowanie szpitalnego oddziału ratunkowego oraz innych jednostek wchodzących w skład systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.
  5. Jednostki współpracujące z Państwowym Ratownictwem Medycznym.
  6. Zasady finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego.
  7. Dylematy etyczne współczesnej medycyny ratunkowej. Elementy psychologii społecznej – reakcje jednostki, grup społecznych i społeczeństwa na zdarzenia jednostkowe i masowe.
  8. Prawa pacjenta. Zasady przymusu bezpośredniego oraz postępowanie wobec osób agresywnych lub z zaburzeniami psychicznymi.
  9. Odpowiedzialność cywilna, karna oraz zawodowa ratownika medycznego za podejmowane czynności ratunkowe.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego A. Solariego 1/1, 02-070 Warszawa.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.