Położna w polskim systemie ochrony zdrowia

ZAPRASZAMY NA KURS „Położna w polskim systemie ochrony zdrowia”

Położna w polskim systemie ochrony zdrowia

realizowanym w okresie od 31.01.2019 r. do 30.04.2019 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 21 grudnia 2018 r.

1. Rola położnej w polskim systemie ochrony zdrowia w świetle obowiązujących przepisów prawnych.
  2. Odział położniczy zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej w Polsce.
  3. Kształcenie w zawodach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ścieżki rozwoju zawodowego położnych.
  4. Rola edukacyjna położnej w życiu kobiety.
  5. Komunikacja z pacjentem, trudne sytuacje, prawa pacjenta i personelu medycznego.
  6. Psychologiczne aspekty porodu.
  7. Depresja poporodowa.
  8. Organizacja pracy oddziału. Efektywne zarządzanie czasem.
  9. Odpowiedzialność zawodowa położnej.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl