Prawne aspekty w pracy diagnosty laboratoryjnego II edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Prawne aspekty w pracy diagnosty laboratoryjnego II edycja”

Prawne aspekty w pracy diagnosty laboratoryjnego II edycja

w okresie od 01.08.2019 do 05.10.2019 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 lipca 2019 r.

1. Wymagania prawne pracy laboratorium:
    • Personel medyczny laboratorium diagnostycznego – kwalifikacje, obowiązki i prawa. Kształcenie podyplomowe.
    • Organizacja laboratorium. Wymagania, jakim powinno odpowiadać medyczne laboratorium diagnostyczne.
    • Prawo wykonywania zawodu i przyczyny skreślenie z listy diagnostów laboratoryjnych, w tym rola Komisji orzekającej w przedmiocie niezdolności diagnosty laboratoryjnego do wykonywania czynności diagnostyki laboratoryjnej.
    • Odpowiedzialność karna, cywilna, pracownicza i dyscyplinarna diagnostów laboratoryjnych.
  2. Jakość w medycznym laboratorium diagnostycznym:
    • Zarządzanie medycznym laboratorium diagnostycznym. Zarządzanie zespołem w celu budowania procesów przyjaznych pacjentom ora ocena kompetencji personelu. Koordynacja współpracy pomiędzy diagnostą laboratoryjnym a lekarzem w procesie diagnostycznym pacjenta.
    • Zapewnienie jakości badań w laboratorium diagnostycznym. Nadzorowanie wyposażenia pomiarowego, spójność pomiarowa. Walidacja metody badawczych i pobierania próbek. Akredytacja. Standardy prawne w zakresie pobierania krwi i innych wydzielin do celów diagnostycznych.
    • Prawa pacjenta i ochrona danych osobowych w pracy diagnosty laboratoryjnego.
    • Skargi i reklamacje na działanie laboratorium.

Diagności laboratoryjni, po zaliczeniu, otrzymają zaświadczenie i 10 punktów edukacyjnych. Szkolenie uzyskało akredytację Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wzór zaświadczenia

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 227 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi kursami dla Diagnostów Laboratoryjnych:
1. Diagnosta laboratoryjny V edycja
2. Standardy i wymagania techniczne oraz prawne dla laboratoriów diagnostycznych
3. Dokumentacja medyczna w pracy diagnosty laboratoryjnego

Marcin Katrynicz