Profesjonalny opiekun w żłobku/ klubie dziecięcym

ZAPRASZAMY NA KURS „Profesjonalny opiekun w żłobku/ klubie dziecięcym”

Profesjonalny opiekun w żłobku/ klubie dziecięcym

w okresie od 20.07.2022 r. do 20.09.2022 r.

w okresie od 20.09.2022 r. do 20.11.2022 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA ONLINE DLA KURSU ROZPOCZYNAJĄCEGO SIĘ WE WRZEŚNIU

1. Podstawa prawna dla stanowiska opiekuna w żłobku – predyspozycje oraz kompetencje opiekuna dziecka.
  2. Psychopedagogiczne podstawy rozwoju dziecka:
    • adaptacja jako rezultat rozwoju,
    • przebieg rozwoju jednostki w cyklu życia,
    • uwarunkowania procesu rozwoju jednostki oraz osiągnięcia rozwojowe na poszczególnych etapach życia.
  3. Rozwój dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa:
    • zadania rozwojowe w okresie niemowlęcym i poniemowlęcym,
    • charakterystyka zmian w zakresie rozwoju poznawczego, psychospołecznego i motorycznego na poszczególnych etapach życia dziecka,
    • źródła szans i wskazanie zagrożeń dla rozwoju dziecka w wieku do lat 3,
    • neurologiczne podstawy rozwoju dziecka, zaburzenia integracji sensomotorycznej, dyspraksja, prawidłowy i nieprawidłowy rozwój psychoruchowy, rozwój mowy, sygnały ostrzegawcze w rozwoju dziecka w sferze umysłowej, emocjonalno-społecznej i ruchowej, wspieranie rozwoju dziecka zgodnie z najnowszą wiedzą neuropedaogiczną.
  4. Rozpoznanie potrzeb dziecka i stymulowanie wszechstronnego rozwoju – propozycja prowadzenia zabaw odpowiednich do danego etapu rozwoju dziecka, a wśród nich zabawy eksploracyjne, muzyczne, rytmiczne, plastyczne i techniczne.
  5. Umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz rozwiązywanie bieżących problemów.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu. Zgłoszenie na kurs jest równoznaczne z przystąpieniem do konkursu.

• adres e-mail(Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

Kurs równoważy 35 godzin szkolenia stacjonarnego.