Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – prawo i praktyka (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – prawo i praktyka ( kurs bez limitu czasowego )”

1. Przemoc w rodzinie w kontekście ochrony praw człowieka wyrażonych w prawie międzynarodowym i krajowym. Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014–2020 oraz Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
  2. Prawnokarne aspekty przemocy w rodzinie.
  3. Analiza zjawiska przemocy w rodzinie w aspekcie psychologicznym i społecznym, doświadczenia krajowe i zagraniczne w zakresie zwalczania przemocy w rodzinie.
  4. Współpraca organów państwowych i samorządowych jednostek pomocy społecznej itd. – obowiązki formalne wynikające z przepisów prawa.
  5. Metodyka pracy organów i instytucji wyznaczonych Ustawą do realizacji zadań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, opieki nad osobami dotkniętymi tą przemocą oraz postępowania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie – procedury, planowanie współdziałania, przepływ informacji, współpraca w ramach zespołów interdyscyplinarnych, grup roboczych itd.
  6. Uprawnienia i zadania sądów i kuratorów sądowych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
  7. Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w świetle orzecznictwa sądowego.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 284 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.