zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla przedszkoli, pod nazwą

Przedszkolak bezpieczny w sieci III edycja

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 17 grudnia 2020 r. do 15 maja 2021 r. Przedszkole, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Przedszkolak bezpieczny w sieci” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.

Regulamin konkursu:
  • Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród przedszkolaków bezpieczeństwa w sieci. Przedszkole przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu „Przedszkolak bezpieczny w sieci” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za zrealizowanie 7 spośród 8 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu: PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W SIECI

1. Prywatność i bezpieczeństwo – czy wiesz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem? – przygotowanie tablicy z wykazem właściwych zachowań w sieci.Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Mobilne środowisko edukacyjne w moim przedszkolu – czyli nowe technologie wykorzystywane w nauczaniu.Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Przeprowadzenie pogadanki na temat „Nie jestem anonimowy w sieci”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Autoprezentacja przedszkolaków na portalach społecznościowych – pogadanka na temat zagrożeń związanych z zamieszczaniem i udostępnianiem zdjęć oraz treści w sieci. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Czy gry komputerowe szkodzą przedszkolakom? – zorganizowanie spotkania z Policją/psychologiem na temat agresji i przemocy rówieśniczej wynikającej z fascynacji grami. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. „Jak spędzam wolny czas w sieci?” – prace plastyczne i zdjęcia przedszkolaków. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Przygotowanie plakatu pod hasłem „Przedszkolak bezpieczny w sieci”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  8. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Przedszkolak bezpieczny w sieci”, który w okresie od 17.12.2020 r. do 17.03.2021 r., przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną uprzejmie informujemy, że w razie gdyby realizacja części z zadań konkursowych nie była możliwa z uwagi na obowiązujące obostrzenia, należy te zadania pominąć i nie będzie to miało wpływu na ocenę udziału szkoły/przedszkola w konkursie.
Studium Prawa Europejskiego

Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 15 grudnia 2020 r.

• Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje przedszkoli o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie opiekunowie/wychowawcy/asystenci, dyrektorzy przedszkoli oraz przedszkolaki.
  • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez przedszkole należy przesyłać do jury przez stronę http://konkursy.spe.edu.pl sukcesywnie do dnia 15 maja 2020 r.
  • Adres jury konkursu Przedszkolak bezpieczny w sieci: A. Solariego 1/1, 02-070 Warszawa., e-mail: sekretariat@uczenwsieci.pl

ZAPRASZAMY NA KURS „Przedszkolak bezpieczny w sieciI II edycja”

Przedszkolak bezpieczny w sieci III edycja

realizowanym w okresie od 17.12.2020 r. do 17.03.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 15 grudnia 2020 r.

1. Cyberprzemoc – charakterystyka oraz skala zjawiska.
  2. Realne zagrożenie a system reagowania na cyberprzemoc.
  3. Monitorowanie i kontrola zagrożeń cyberprzemocy w przedszkolu i w domu.
  4. Zjawiska patologiczne (agresywne, antyspołeczne) będące efektem uzależnień od Internetu.
  5. Mechanizmy działania sprawcy, świadka oraz wsparcie ofiary przemocy w Internecie.
  6. Edukacja dzieci dla bezpieczeństwa w sieci. Profilaktyka oraz terapia uzależnień.
  7. Ochrona dzieci przed cyberprzemocą – aspekty prawne, psychologiczne, wychowawcze.
  8. Współpraca przedszkola z rodzicami oraz organami wymiaru sprawiedliwości w zakresie zagrożenia w sieci.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu. Zgłoszenie na kurs jest równoznaczne z przystąpieniem do konkursu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

Kurs równoważy 40 godzin szkolenia stacjonarnego. Szczegółowy harmonogram, w tym terminy konsultacji dostępne będą po zalogowaniu się na stronie kursu.