zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla przedszkoli, pod nazwą
Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka X edycja
Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 7 kwietnia 2021 r. do 15 listopada 2021 r. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.
Regulamin konkursu:
- Celem konkursu jest wskazanie, jak ważną rolę w wychowaniu małego dziecka odgrywa przedszkole wspierające i wspomagające jego rozwój.
- Przedszkola przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka” jest uzyskanie co najmniej 80 punktów za 4 spośród 8 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.
Zadania konkursu: Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka:
- Organizowanie festiwalu talentów – dzieci prezentują swój potencjał, zdolności i umiejętności w wybranej dziedzinie. Ocena na podstawie sprawozdania dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Prowadzenie zajęć mających na celu wszechstronny rozwój dziecka. Ocena na podstawie sprawozdania dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Organizacja debaty dla rodziców i nauczycieli na temat potencjału dziecka. Ocena na podstawie sprawozdania dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Organizacja konkursu dla dzieci i rodziców, mającego na celu przedstawienie propozycji zabaw podwórkowych. Ocena na podstawie sprawozdania dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Przedstawienie propozycji działań mających na celu rozwijanie potencjału dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ocena na podstawie sprawozdania dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Podanie propozycji zajęć mających na celu rozbudzanie ciekawości i kreatywności dzieci. Ocena na podstawie sprawozdania dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Zaprezentowanie działań edukacyjnych podejmowanych w plenerze. Ocena na podstawie sprawozdania dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
- Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka”, który w okresie od 07.04.2021 r. do 07.06.2021 r., przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).
Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 16 kwietnia 2021 r.
- Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje przedszkoli o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie opiekunowie/wychowawcy/asystenci, dyrektorzy przedszkoli oraz przedszkolaki.
- Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez przedszkole należy przesyłać przez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 15 listopada 2021 r.
- Adres jury konkursu „Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka”: A. Solariego 1/1, 02-070 Warszawa, e-mail: sekretariat@przedszkole-wspierajace.pl
Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!
zaprasza do udziału w kursie/studium przedmiotu
Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka X edycja
realizowanym w okresie od 07.04.2021 r. do 07.06.2021 r.
Zapisy na kurs przyjmowane są do 16 kwietnia 2021 r.
Program kursu:
- Kompendium wiedzy dotyczące rozwoju dziecka przedszkolnego.
- Rozpoznawanie potencjału dziecka.
- Rozwijanie potencjału dziecka – praca indywidualna i grupowa.
- Praktyczne propozycje – gry, zabawy, ćwiczenia.
- Rozpoznawanie indywidualnej sytuacji dziecka.
- Diagnoza.
- Praca z dzieckiem mającym specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe.
- Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.
- Współpraca z rodzicami.
- Jak stworzyć warunki sprzyjające wspieraniu potencjału i wspomaganiu rozwoju dziecka.
Kurs przeprowadzony będzie z wykorzystaniem metody e – learning. Materiały szkoleniowe zamieszczane będą na stronie internetowej kursu (platforma edukacyjna moodle). Zaliczenie kursu odbędzie się poprzez quizy online.
Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu. Absolwenci kursu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.
Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.
Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.
Koordynator szkolenia
Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14
Wymagania techniczne dla uczestników kursu:
-
-
- komputer z łączem internetowym
- standardowe oprogramowanie (Word, Adobe Reader lub inne odpowiadające tym programom)
- adres e-mail
-
Wymagania wstępne dla uczestników kursu:
-
-
- wykształcenie min. średnie
-
Kurs równoważy 50 godzin szkolenia stacjonarnego.
Szczegółowy harmonogram, w tym terminy konsultacji dostępne będą po zalogowaniu się na stronie kursu.