Przepisy RODO w codziennym funkcjonowaniu spółdzielni mieszkaniowej

Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Przepisy RODO w codziennym funkcjonowaniu spółdzielni mieszkaniowej”

zaprasza do udziału w szkoleniu stacjonarnym

Przepisy RODO w codziennym funkcjonowaniu spółdzielni mieszkaniowej

które odbędzie się:

• 7 maja 2019 r. w godzinach od 10.00 do 16.00 w Warszawie

Opis szkolenia: Szkolenie jest skierowane do członków, pracowników i władz spółdzielni mieszkaniowych. Ma na celu omówienie i dostarczenie uczestnikom praktycznych rozwiązań w zakresie wdrożenia RODO. Uwzględnione zostaną doświadczenia pierwszych miesięcy po wprowadzeniu reformy systemu ochrony danych, takie jak: codzienne problemy funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych, najnowsze wytyczne Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, dobre praktyki w zakresie dokumentacji ochrony danych osobowych oraz najczęściej popełniane błędy. Uczestnicy dowiedzą się jakie dokumenty powinny zostać opracowane w spółdzielni, jakie są obowiązki względem Prezesa UODO i na co warto zwrócić szczególną uwagę oraz do jakich danych osobowych mają prawo wglądu członkowie spółdzielni.

Plan szkolenia
  1. Na czym polega ochrona danych osobowych i kto za nią odpowiada?
  2. Najważniejsze założenia reformy systemu ochrony danych osobowych z punktu widzenia spółdzielni mieszkaniowych.
  3. Przetwarzanie danych osobowych przez spółdzielnie mieszkaniowe zgodnie z przepisami prawa.
  4. Procedury i dokumentacja ochrony danych osobowych.
  5. Rola Inspektorów ochrony danych (IOD), zadania pracowników spółdzieleni.
  6. Uprawnienia kontrolne członków spółdzielni mieszkaniowej w kontekście wglądu do danych osobowych.
  7. Powierzanie, udostępnianie i współadministrowanie danych osobowych.
  8. Rejestry czynności i kategorii czynności przetwarzania.
  9. Zgłaszanie incydentów bezpieczeństwa – do kogo, kiedy i w jakich sytuacjach.
  10. Skargi i inne trudne sytuacje oraz dobre praktyki.

Sylwetka prelegenta: dr Łukasz Wojciechowski – wykładowca akademicki, przedsiębiorca, specjalista w zakresie bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych i kontroli zarządczej. Certyfikowany audytor systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z ISO27001. Adiunkt na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych WSEI w Lublinie, koordynator studiów podyplomowych na kierunku „Inspektor ochrony danych”. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych. Czynnie uczestniczy w projektach międzynarodowych, m.in. ProfEdu, Erasmus+ Staff Mobility. Oprócz pracy dydaktycznej ze studentami zrealizował ponad 100 szkoleń dla instytucji publicznych i firm, autorskich warsztatów i wykładów w zakresie ochrony danych osobowych i kontroli zarządczej. Autor popularnego bloga Statuo.pl.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Przewidziane są przerwy kawowe i lunch.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 560 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zapisy na szkolenie przyjmowane są do 29 marca 2019 r.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.