Przetwarzanie danych osobowych oraz zmiany w przepisach prawa pracy dla pracodawców, jak i działów HR

Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Przetwarzanie danych osobowych oraz zmiany w przepisach prawa pracy dla pracodawców, jak i działów HR.”

 

studium_logo

zaprasza do udziału w szkoleniu stacjonarnym

Przetwarzanie danych osobowych oraz zmiany w przepisach prawa pracy dla pracodawców, jak i działów HR

które odbędzie się:

 • 14 marca 2019 r. w godzinach od 10.00 do 16.00
  Warszawa – Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne BUSINESSROOM, ul. Grójeckiej 1/3
Plan szkolenia
 1. Omówienie zmian wprowadzonych przez RODO w ochronie danych osobowych oraz prawie pracy wraz z omówieniem zakresu kolejnych planowanych zmian.
 2. Obowiązki pracodawcy w procesie przetwarzania danych osobowych pracowników.
 3. Obowiązki pracodawcy względem kandydatów do pracy, postępowanie z CV, klauzule informacyjne dla kandydatów, zgody od kandydatów, tworzenie rejestrów CV, itp.
 4. Proces przetwarzania danych osobowych w firmie.
 5. Przepisy stosowania monitoringu wizyjnego na terenie firmy oraz jej obrębie.
 6. Jak skutecznie zabezpieczać dane osobowe? Realizacja podejścia opartego na ryzyku względem przetwarzania danych osobowe w kadrach.
 7. Przykłady naruszeń ochrony danych i ich konsekwencje dla pracodawcy.
 8. Ocena skutków dla ochrony danych w czynnościach przetwarzania danych kadrowych.

 

Sylwetka prelegenta: Ewa Kamila Cecko – konsultant pełniący funkcję Administrator Bezpieczeństwa Informacji, Pełnomocnik ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania, Project Manager. Ekspert i audytor w zakresie standardów zarządzania ISO 9001, EN 15224, ISO/IEC 27001 oraz ochrony danych osobowych.

Doświadczenie: Doświadczenie i wiedzę zdobywała pracując w administracji samorządowej oraz w branży telekomunikacyjnej. Zawodowo zajmuje się ochroną danych osobowych, a także systemami zarządzania. Odpowiadała za wdrożenia, a następnie doskonalenie systemu zarządzania zgodnie z normą ISO 9001, ISO 15224 oraz ISO/IEC 27001, pełniła funkcję Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością oraz Administratora Bezpieczeństwa Informacji. W tym co robi jest przede wszystkim praktykiem, kilkuletnie doświadczenie jako ABI wyniosła z firm z branży Telecom. Od 5 lat prowadzi szkolenia m.in. z zakresu ochrony danych osobowych oraz z zarządzania procesami zarówno dla pracowników administracji samorządowej, rządowej jak i dużych firm. Do tej pory przeszkoliła ponad 500 osób.

Wykształcenie: Audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji na zgodność z normą ISO/IEC 27001:2013, licencja PL-2015-12-11, certyfikowany przez IRCA wydany przez British Standards Institution. Absolwentka studiów podyplomowe na kierunku „Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych” ukończonych w Akademii im. Leona Koźmińskiego z wynikiem bardzo dobrym.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Przewidziane są przerwy kawowe.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 650 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02-326 Warszawa.

Zapisy na szkolenie przyjmowane są do 28 lutego 2019 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA ONLINE

 

Koordynator szkolenia

Urszula Bartela
u.bartela@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 24

Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!