Przygotowanie do RODO – praktyczne warsztaty dla obecnych Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i przyszłych Inspektorów Ochrony Danych – Warszawa

Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Przygotowanie do RODO – praktyczne warsztaty dla obecnych Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i przyszłych Inspektorów Ochrony Danych”

zaprasza do udziału w warsztatach

18-19 czerwca 2018 r. w godzinach od 9.00 do 16.00

Warszawa – Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne BUSINESSROOM, ul. Grójeckiej 1/3, III piętro

Plan warsztatów:

I DZIEŃ WARSZTATÓW

godz. 9.00 – 16.00

1. Przetwarzanie danych osobowych: ogólne zasady przetwarzania danych osobowych, przetwarzanie danych osobowych szczególnych kategorii.
  2. Obowiązki administratorów danych: obowiązek rejestrowania czynności przetwarzania danych osobowych, obowiązek zgłaszania naruszeń ochrony danych osobowych, wdrożenie mechanizmów „privacy by design” i „privacy by default i inne.
  3. Prawa przysługujące podmiotowi danych: prawo do bycia zapomnianym, prawo do przenoszenia danych, prawo do niepodlegania profilowaniu, zasada przejrzystości i inne.
  4. Podmiot przetwarzający (procesor): zakres i treść umowy z procesorem, obowiązki procesora.
  5. Inspektor ochrony danych: zadania inspektora ochrony danych, sytuacje, w których jego wyznaczenie jest obligatoryjne. Różnice między Administratorem Bezpieczeństwa Informacji, a Inspektorem Ochrony Danych.
  6. Organ nadzorczy (GIODO): nowa rola, status, zadania i uprawnienia.
  7. Sankcje za nieprzestrzeganie przepisów rozporządzenia: administracyjne kary pieniężne warunki ich nakładania i wysokość, odszkodowanie za poniesioną szkodę.
  8. Przekazywanie danych do państw trzecich: zasady przekazywania danych.

II DZIEŃ WARSZTATÓW

(praktyczne działania na dokumentach zgodnych z RODO)

godz. 09.00 – 16.00

1. Planowanie procesu wdrożenia RODO/GDPR wstęp do warsztatów.
  2. Opracowanie i wdrożenie Polityk Ochrony Danych.
  3. Opracowanie i wdrożenie procedur bezpieczeństwa IT.
  4. Opracowanie rejestru czynności przetwarzania danych.
  5. Szacowanie ryzyka.
  6. Ocena skutków planowanych operacji przetwarzania dla ochrony danych osobowych.
  7. Postępowania audytowe.

Sylwetka prelegenta: dr Kamil Czaplicki – adiunkt w Katedrze Prawa Informatycznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor publikacji poświęconych identyfikacji tożsamości ochrony danych osobowych, kradzieży tożsamości, biometrii, dokumentów tożsamości oraz informatyzacji. Sekretarz i wykładowca na Podyplomowych Studiach Ochrony Danych Osobowych i Informacji Niejawnych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz trener szkoleniowy. Uczestnik wielu konferencji naukowych poświęconych ochronie danych osobowych, identyfikacji tożsamości i bezpieczeństwu w Internecie.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 1500 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Opłata za szkolenie obejmuje: warsztaty, konsultacje, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiady. Noclegi nie są w liczone w cenę szkolenia. Na życzenie kursanta koordynator może zarezerwować pokój hotelowy.

Szkolenie stacjonarne 18-19 czerwca:

Przy zgłoszeniach do 27 kwietnia 2018 r. obowiązuje cena promocyjna – 1200 zł + VAT.