RODO w placówkach medycznych – bezpieczne przetwarzanie danych osobowych po 25 maja 2018 r.

Zapraszamy do udziału w warsztatach „RODO w placówkach medycznych – bezpieczne przetwarzanie danych osobowych po 25 maja 2018 r.”

 

studium_logo

zaprasza do udziału w warsztatach

RODO w placówkach medycznych – bezpieczne przetwarzanie danych osobowych po 25 maja 2018 r.

19-20 czerwca 2018 r. w godzinach od 9.00 do 16.00

Warszawa – w najbliższym czasie zostanie podane miejsce

Plan warsztatów:

I DZIEŃ WARSZTATÓW

godz. 9.00 – 16.00

 1. Przepisy prawa w zakresie Ochrony Danych Osobowych wraz z analizą przepisów branżowych.
 2. Nowe regulacje wprowadzone Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych chroniące dane pacjentów.
 3. Podmioty odpowiedzialne za ochronę danych osobowych w placówce medycznej, w tym nowa funkcja Inspektora Ochrony Danych. Zasady przetwarzania danych osobowych w placówce medycznej.
 4. Udostępnianie informacji o stanie zdrowia i udostępnianie dokumentacji medycznej pacjentów w świetle zmian przepisów regulujących tajemnicę lekarska i tajemnicę medyczną.
 5. Pięć podstawowych mechanizmów kontrolnych systemu ochrony danych osobowych dla jednostek medycznych. Zabezpieczenia systemów informatycznych. Przykłady incydentów ochrony danych osobowych.
 6. Przekazywanie danych poza UE, kodeksy, certyfikacja, Europejska Rada Ochrony Danych.

 

II DZIEŃ WARSZTATÓW

godz. 09.00 – 15.00

  1. Sprawdzenie placówki medycznej pod kątem bezpieczeństwa danych w praktyce.
  2. Zasada rozliczalności – tworzenie wymaganych przez RODO dokumentów z zakresu bezpieczeństwa danych i ich dostosowywanie do charakteru działalności placówki medycznej:
   1. polityka ochrony danych – odpowiednie procedury, jako sposób na postępowanie z danymi zgodnie z wymaganiami RODO.
   2. bezpieczeństwo systemów informatycznych – co podmiot medyczny może zrobić, żeby zwiększyć bezpieczeństwo w obszarze IT?
   3. rejestr czynności przetwarzania danych – przykładowy dokument tworzony na podstawie wytycznych GIODO,
   4. dokumentacja w zakresie naruszeń ochrony danych –sporządzanie rejestru oraz obowiązek zgłaszania naruszeń do UODO oraz do osób, których dane dotyczą,
   5. ocena skutków dla ochrony danych – analiza obszarów przetwarzania oraz przeprowadzanie cyklicznych przeglądów obszarów przetwarzania.

Sylwetka prelegenta: Stanisław Czekała – Administrator Bezpieczeństwa Informacji w Stołecznym Centrum Opiekuńczo – Leczniczym Sp. z o.o w Warszawie. Były pracownik w Gabinecie Prezesa Funduszu Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie. Doświadczony trener i szkoleniowiec mający na koncie przeszkolonych kilkuset pracowników sektora ochrony zdrowia z zasad bezpiecznego postępowania z danymi. Równolegle podnosi swoje kwalifikacje z zakresu ochrony bezpieczeństwa informacji, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez najlepszych specjalistów w branży.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 1500 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Opłata za szkolenie obejmuje: warsztaty, konsultacje, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz obiady. Noclegi nie są w liczone w cenę szkolenia. Na życzenie kursanta koordynator może zarezerwować pokój hotelowy.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02-326 Warszawa.

 

Szkolenie stacjonarne 19-20 czerwca:

Przy zgłoszeniach do 30 maja 2018 r. obowiązuje cena promocyjna – 1200 zł + VAT.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA ONLINE

 

Koordynator szkolenia

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 21

Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!