Specjalista ds. audytu i kontroli wewnętrznej

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. audytu i kontroli wewnętrznej”

Specjalista ds. audytu i kontroli wewnętrznej

realizowanym w okresie od 18.11.2021 r. do 18.01.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 29 października 2021 r.

1. Teoria audytu i kontroli (podstawowe definicje, aspekty prawne, zakres i rodzaje audytu, różnice między audytem a kontrolą).
  2. Kontrola wewnętrzna (cele, funkcje, elementy kontroli wewnętrznej – COSO, czynności kontrolne, prawa i obowiązki każdej ze stron kontroli, rodzaje kontroli oraz zasady przeprowadzania).
  3. Międzynarodowe standardy kontroli i audytu (rodzaje, standardy kontroli finansowej i audytu wewnętrznego, audyt wewnętrzny a kontrola finansowa lub kontrola zewnętrzna).
  4. Sposoby kontroli i audytu (czynności kontroli: wstępny przegląd, narada otwierająca, plan pracy, metody doboru próby , prowadzenia czynności kontrolnych i audytowych, prezentacja wyników, protokół kontroli, zalecenia pokontrolne, zadania kontrolera i audytora).
  5. Czynniki ryzyka i zarządzanie ryzykiem (profile ryzyka, następstwa braku kluczowych elementów audytu i kontroli).
  6. Wzory ważniejszych dokumentów audytowych (plan audytu, upoważnienia, protokoły, arkusze ustaleń, sprawozdania, stanowiska audytora).
  7. Wzory ważnych dokumentów kontroli (plan kontroli, program kontroli, upoważnienia, protokoły, zalecenia pokontrolne).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.