Specjalista ds. gospodarowania odpadami komunalnymi

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. gospodarowania odpadami komunalnymi”

Specjalista ds. gospodarowania odpadami komunalnymi

w okresie od 18.01.2022 r. do 18.03.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 15 grudnia 2021 r.

1. Ustawy regulujące kwestie związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi:
    • Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach;
    • Ustawa o odpadach;
    • Inne ustawy regulujące gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  2. System gospodarowania odpadami komunalnymi na poziomie gminy w teorii:
    • Omówienie uchwał regulujących funkcjonowanie systemu gospodarowania komunalnymi w gminie;
    • Organizacja systemu odbioru odpadów komunalnych na poziomie gminy;
    • Rejestr działalności regulowanej;
    • Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
  3. System gospodarowania odpadami komunalnymi na poziomie gminy w praktyce:
    • Zamówienie publiczne i umowa na świadczenie usług z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi;
    • Gromadzenie miejsc w miejscu do tego nieprzeznaczonym i likwidacja dzikich wysypisk;
    • Edukacja ekologiczna z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.