Specjalista ds. ochrony danych osobowych i informacji niejawnych (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. ochrony danych osobowych i informacji niejawnych ( kurs bez limitu czasowego )”

1. Podstawy prawne dotyczące danych osobowych i informacji niejawnych – z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 1 stycznia 2015 r. oraz aktów wykonawczych z maja 2015 r.
  2. Zasady funkcjonowania i organizacja pracy komórek gromadzących, przechowujących i użytkujących informacje niejawne i dane osobowe – modelowe regulaminy organizacyjne.
  3. Wewnętrzna kontrola funkcjonalna nad ochroną informacji niejawnych i danych osobowych.
  4. Zasady bezpieczeństwa przemysłowego, handlowego, postępowanie w przypadkach nadzwyczajnych, w tym naruszenia norm w zakresie informacji niejawnych i danych osobowych.
  5. Odpowiedzialność kierowników/pracowników jednostek organizacyjnych, instytucji, podmiotów gospodarczych etc. za ochronę informacji niejawnych i danych osobowych oraz bezpieczeństwo teleinformatyczne.
  6. Uchybienia i błędy w praktyce urzędów i instytucji w zakresie ochrony informacji niejawnych i danych.
  7. Instytucja jako administrator danych osobowych.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 293 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.

W dniu 26 maja br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez administratora bezpieczeństwa informacji rejestru zbiorów danych (Dz.U. 2015, poz. 719).Natomiast w dniu 31 maja br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. w sprawie trybu i sposobu realizacji zadań w celu zapewniania przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych przez administratora bezpieczeństwa informacji (Dz.U. 2015, poz. 745).