Specjalista ds. ochrony danych osobowych i informacji niejawnych XI edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. ochrony danych osobowych i informacji niejawnych XI edycja”

Specjalista ds. ochrony danych osobowych i informacji niejawnych XI edycja

realizowanym w okresie od 17.06.2019 r. do 17.11.2019 r.

(z przerwą wakacyjną lipiec-sierpień)

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 maja 2019 r.

1. Podstawy prawne dotyczące danych osobowych i informacji niejawnych – z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 25 maja 2018 r.
  2. Zasady funkcjonowania i organizacja pracy komórek gromadzących, przechowujących i użytkujących informacje niejawne i dane osobowe – modelowe regulaminy organizacyjne.
  3. Wewnętrzna kontrola funkcjonalna nad ochroną informacji niejawnych i danych osobowych.
  4. Zasady bezpieczeństwa przemysłowego, handlowego, postępowanie w przypadkach nadzwyczajnych, w tym naruszenia norm w zakresie informacji niejawnych i danych osobowych.
  5. Odpowiedzialność kierowników/pracowników jednostek organizacyjnych, instytucji, podmiotów gospodarczych etc. za ochronę informacji niejawnych i danych osobowych oraz bezpieczeństwo teleinformatyczne.
  6. Uchybienia i błędy w praktyce urzędów i instytucji w zakresie ochrony informacji niejawnych i danych.
  7. Instytucja jako administrator danych osobowych.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 400 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.

Informacja w sprawie ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych
Celem ustawy jest zapewnienie stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „Rozporządzeniem”. Rozporządzenie będzie obowiązywało w polskim porządku prawnym bezpośrednio i będzie miało zastosowanie od dnia 25 maja 2018 r.

źródło: www.prezydent.pl