Specjalista ds. ochrony przeciwpowodziowej (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. ochrony przeciwpowodziowej (bez limitu czasowego*)”

Specjalista ds. ochrony przeciwpowodziowej (bez limitu czasowego*)

1. Ochrona przed powodzią – polskie i unijne aspekty prawne.
  2. Cel regulacji dotyczących ochrony przed powodzią.
  3. Właściwość i zadania organów administracji w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
  4. Wstępna ocena ryzyka powodziowego.
  5. Mapy zagrożenia powodziowego oraz mapy ryzyka powodziowego – cel ich opracowywania dla ochrony przed powodzią oraz określenie obszarów, dla których sporządza się mapy. Znaczenie map ryzyka powodziowego oraz map zagrożenia powodziowego dla zagospodarowania przestrzennego.
  6. Plany zarządzania ryzykiem powodziowym.
  7. Ochrona osób oraz mienia przed powodzią, zadania organów, zakazy i ograniczenia związane z koniecznością przeciwdziałania zjawisku powodzi.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 21

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia zalogowania się po uiszczeniu opłaty.