Specjalista ds. ochrony środowiska XV edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. ochrony środowiska XV edycja”

Specjalista ds. ochrony środowiska XV edycja

w okresie od 20.07.2021 r. do 20.10.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 czerwca 2021 r.

1. Prawo ochrony środowiska w praktyce, w tym prawo wspólnotowe oraz ustawy powiązane z Prawem Ochrony Środowiska.
  2. Rola, miejsce i odpowiedzialność specjalisty ds. ochrony środowiska w organizacji.
  3. Planowanie, organizowanie i kierowanie pracą zespołu.
  4. Prowadzenie dokumentacji wynikającej z przepisów ochrony środowiska.
  5. System zarządzania środowiskiem w organizacji.
  6. Podstawy ochrony środowiska w ujęciu ekologicznym.
  7. Gospodarka wodno-ściekowa.
  8. Ochrona powietrza przed zanieczyszczeniami.
  9. Audyt systemu zarządzania środowiskiem.
  10. Zagrożenia pedosfery i rekultywacja terenów zdegradowanych.
  11. Ocena oddziaływania inwestycji na środowisko, inwestycje szkodliwe dla środowiska.
  12. System zarządzania jakością w ochronie środowiska, zasady certyfikacji.
  13. Praktyczne aspekty wdrażania nowych uregulowań dot. utrzymania czystości i porządku w gminach.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.