Specjalista ds. prawa wodnego (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. prawa wodnego (bez limitu czasowego*)”

Specjalista ds. prawa wodnego (bez limitu czasowego*)

1. Prawo wodne – ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. – jako element prawa ochrony środowiska, przedmiot i adresaci regulacji, właściwe organy, regulacje europejskie – stan aktualny i wyzwania na przyszłość.
  2. Decyzje wydawane na podstawie prawa wodnego ze szczególnym uwzględnieniem pozwolenia
    wodno-prawnego.
  3. Programy horyzontalne i dokumentacja indywidualnych podmiotów w prawie wodnym – co warto wiedzieć.
  4. Proces inwestycyjny w prawie wodnym.
  5. Oceny oddziaływania przedsięwzięć hydrotechnicznych na stan wód (wymogi Ramowej Dyrektywy Wodnej).
  6. Regulacje prawa wodnego a prowadzenie działalności gospodarczej.
  7. Czy i jak chronić przed powodzią lub suszą w kontekście zagospodarowania przestrzennego– regulacje dla organów administracji, przedsiębiorców oraz osób fizycznych, oszczędzanie wody, zapobieganie podtopieniom i zalewaniu posesji, bezpieczeństwo osób przebywających na obszarach wodnych.
  8. Regulacje prawa wodnego dla obywateli – dostęp do akwenów, kąpieliska, powszechne korzystanie z wody, zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, bezpieczeństwo na wodzie.
  9. Finansowanie przedsięwzięć z zakresu gospodarki wodnej z uwzględnieniem środków europejskich w perspektywie finansowej 2014-2020.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 21

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia zalogowania się po uiszczeniu opłaty.

Informacja w sprawie ustawy z dnia 28 lutego 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo wodne
Celem ustawy jest zmodyfikowanie przepisów przejściowych, określających zasady, zgodnie z którymi przepisy ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne stosuje się do postępowań będących w toku, wszczętych pod rządami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne. Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne weszła w życie z dniem 1 stycznia 2018 r., uchylając z tym dniem dotychczasową ustawę z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne.źródło: www.prezydent.pl