Standardy i wymagania techniczne oraz prawne dla laboratoriów diagnostycznych

ZAPRASZAMY NA KURS „Standardy i wymagania techniczne oraz prawne dla laboratoriów diagnostycznych”

Standardy i wymagania techniczne oraz prawne dla laboratoriów diagnostycznych

realizowanym w okresie od 07.10.2019 r. do 12.12.2019 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 27 września 2019 r.

1. Działalność laboratorium diagnostycznego w oparciu o aktualne przepisy prawa.
  2. Standardy jakości diagnostyki laboratoryjnej w oparciu o przepisy prawa. Wymogi techniczne dotyczące pomieszczeń.
  3. Standardy akredytacyjne dla laboratoriów diagnostycznych. Przygotowanie wymaganych procedur.
  4. Współpraca pomiędzy lekarzem, a laboratorium diagnostycznym.
  5. Przegląd sprzętu laboratoryjnego: sprzęt w pracowni diagnostyki, sprzęt w pracowni in vitro, sprzęt w pracowni mikrobiologicznej, przechowywanie i hodowla materiału biologicznego, przygotowanie i obróbka materiału biologicznego, preparatyka krwi, szkło laboratoryjne, porcelana laboratoryjna, meble medyczne dla laboratorium, itp.
  6. Certyfikacja sprzętu laboratoryjnego. Ustawa z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych.
  7. Kodeks etyki diagnosty laboratoryjnego.

Kurs przeprowadzony będzie z wykorzystaniem metody e – learning. Materiały szkoleniowe zamieszczane będą na stronie internetowej kursu (platforma edukacyjna moodle). Zaliczenie kursu odbędzie się poprzez quizy online.Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi kursami dla Diagnostów Laboratoryjnych:
1. Diagnosta laboratoryjny VII edycja
2. Prawne aspekty w pracy diagnosty laboratoryjnego