ZAPRASZAMY NA KURS „Status prawny organu wykonawczego i uchwałodawczego w świetle nowelizacji ustaw ustrojowych samorządu terytorialnego”

realizowanym w okresie od 21.09.2021 r. do 21.11.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 lipca 2021 r.

I. Funkcje organu wykonawczego i uchwałodawczego jednostki samorządu terytorialnego:

1. Władztwo organu stanowiącego i jego ograniczenia.
2. Kontrowersje wokół dekoncentracji na organ wykonawczy zadań należących do organu
stanowiącego.
3. Dylematy reprezentacji jednostek samorządu terytorialnego na zewnętrz.
4. Ocena jakości pracy świadczonej przez wójta.

II. Komisje organu stanowiącego – jako narzędzie oddziaływania na organ wykonawczy j.s.t.:

1. Komisja rewizyjna.
2. Komisja skarg, wniosków i petycji.
3. Raport organu wykonawczego o stanie jednostki samorządów terytorialnego.

III. Rola przewodniczącego organu stanowiącego w urzędzie jednostki samorządu terytorialnego:

1. Pozycja prawa przewodniczącego rady w świetle znowelizowanych ustaw ustrojowych.
2. Autonomia organu wykonawczego wobec poczynań przewodniczącego organu stanowiącego.
3. Przekroczenie uprawnień przewodniczącego organu stanowiącego i wykonawczego.

Opłatę za szkolenie wynosi w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

• wykształceni min. średnie

Kurs równoważy 35 godzin szkolenia stacjonarnego,

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.