zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół, pod nazwą

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie 16 września 2022 r. do 16 marca 2023 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty Szkoła kształtująca dojrzałość, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Regulamin konkursu:
  1. Celem konkursu jest wychowanie uczniów zmierzające do osiągnięcia dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro, piękno i prowadzących podejmowania do odpowiedzialnych decyzji.
  2. Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu Szkoła kształtująca dojrzałość, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji jest uzyskanie co najmniej 80 punktów za 7 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu: Szkoła kształtująca dojrzałość, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji:

1. Uczniowie samodzielnie planują i prowadzą szkolne inicjatywy. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Uczniowie organizują happening. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Organizacja treningu twórczego myślenia. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Organizacja debat szkolnych. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Organizacja konkursu zrobiłem sam – uczniowie prezentują projekt dowolnie samodzielnie stworzonego wytworu oraz proces jego wykonania. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. Stworzenie programu zajęć dotyczących rozwijania umiejętności podejmowania decyzji. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie Szkoła kształtująca dojrzałość, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji, który w okresie od 16.09.2022 r. do 16.11.2022 r., przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 31 sierpnia 2022 r.

• Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie dyrektorzy szkół, rady pedagogiczne, komitety rodzicielskie i samorządy uczniowskie.
  • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez szkołę należy przesyłać przez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 16 marca 2023 r.
  • Adres jury konkursu: Szkoła kształtująca dojrzałość, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji: Al. Jerozolimskie 153/53, 02-304 Warszawa, e-mail: sekretariat@wychowanie.net

ZAPRASZAMY NA KURS „Szkoła kształtująca dojrzałość, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji”

który odbędzie się w okresie od 16.09.2022 r. do 16.11.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2022 r.

1. Proces wychowania.
  2. Postawy zgodne z wartościami.
  3. Rozwijanie samodzielności uczniów.
  4. Umiejętności wykonawcze.
  5. Proces podejmowania decyzji.
  6. Zabawy, ćwiczenia, zajęcia, propozycje praktycznego działania mającego na celu rozwój samodzielności i dojrzałości dziecka.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań na Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.

• adres e-mail (Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.