Terapeuta uzależnień (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Terapeuta uzależnień (bez limitu czasowego*)”

Terapeuta uzależnień (bez limitu czasowego*)

1. Uzależnienia – podstawowe informacje.
  2. Współuzależnienie.
  3. Mechanizm uzależnienia.
  4. Diagnoza.
  5. Psychopatologiczne konsekwencje uzależnienia.
  6. Profilaktyka uzależnień.
  7. Terapia.

Jak zostać terapeutą uzależnień?

Zacznijmy od tego, że aby pracować jako terapeuta uzależnień, należy mieć konkretne cechy charakteru. Osoba wykonująca ten zawód powinna być nad wyraz empatyczna, cierpliwa, a także mieć odpowiednie podejście do pacjenta i potrafić odczytywać różne sygnały. Oprócz posiadania wyżej wspomnianych cech terapeuta do spraw uzależnień musi mieć także konkretne kwalifikacje. Na podstawie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, rehabilitację osób uzależnionych mogą prowadzić lekarze, którzy posiadają specjalizację z psychiatrii oraz osoby legitymujące się certyfikatem specjalisty terapii uzależnień.

Terapeuta uzależnień kurs

W terapii mogą brać udział także osoby posiadające certyfikat instruktora terapii uzależnień. Taki certyfikat może uzyskać osoba posiadająca wyższe wykształcenie medyczne lub wyższe w dziedzinie psychologii, socjologii, pedagogiki, resocjalizacji, teologii lub nauk o rodzinie. Z kolei, aby uzyskać certyfikat instruktora, wystarczy mieć wykształcenie średnie. Certyfikaty można uzyskać po ukończeniu specjalnego szkolenia w dziedzinie uzależnienia, zgodnie z programem, który wybierany jest w drodze konkursu przeprowadzanego co najmniej raz w roku przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

Terapeuta uzależnień kurs — sprawdź naszą ofertę

Kurs w naszym centrum szkoleniowym przeprowadzany jest z wykorzystaniem nowoczesnej metody e – learning. Każdy kursant dostaje dostęp do platformy edukacyjnej moodle, na której są zamieszkane materiały szkoleniowe. Aby zaliczyć kurs, należy zdobyć odpowiedni wynik z quizów, które także zamieszczane będą online.

Jaki jest cel kształcenia? Stawiamy sobie za zadanie, aby jak najlepiej przekazać naszym kursantom wiedzę. Ważne jest dla nas to, żeby każda osoba uczęszczająca na kurs, tuż po jego zakończeniu, miała w pełni usystematyzowaną wiedzę z zakresu terapii uzależnień.

Jaka jest cena kursu? Opłata za szkolenie wynosi 395 zł netto + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Tuż po uiszczeniu wyżej wspomnianej opłaty na podany adres e-mail zostanie Państwu wysłany klucz dostępu. Aby zapisać się na kurs, wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Kurs równoważy 35 godzin szkolenia stacjonarnego.