ZAPRASZAMY NA KURS „Tworzenie i zarządzanie stroną WWW w oparciu o CMS – WordPress dla początkujących”

zaprasza do udziału w szkoleniu stacjonarnym

• 18 maja 2018 r. w godzinach od 9.45 do 15.00
    Warszawa, AS-BUD Centrum Konferencyjne, Al. Jerozolimskie 81 sala nr 3, piętro 15

Zapisy na kurs przyjmowane są do 27 kwietnia 2018 r.

Cel kursu
Zapoznanie się z istniejącymi Systemami Zarządzania Treścią – CMS.
Utworzenie strony internetowej w oparciu o WordPress.
Przyswojenie podstawowej wiedzy z dziedziny informatyki – hosting, domena, baza danych.
Zainstalowanie szablonu oraz kilku wtyczek ułatwiających dalszą pracę w zarządzaniu systemem.
Opis kursu
Tworzenie i zarządzanie stroną WWW w oparciu o CMS – WordPress – kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób, które chcą rozpocząć przygodę w tworzeniu serwisów Internetowych, które po prawidłowym skonfigurowaniu i zarządzaniu będą widoczne na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google.
Po ukończonym szkoleniu uczestnicy będą w stanie samodzielnie utworzyć swój pierwszy serwis internetowy, który po prawidłowym skonfigurowaniu będzie widoczny w wyszukiwarce Google.
Omówimy Content Marketing – dlaczego jest taki ważny i jak można zautomatyzować pojawiające się treści w Internecie.
Zapoznamy się z płatnymi oraz darmowymi wtyczkami do WordPress’a które z jednej strony uatrakcyjnia wygląd naszej strony a z drugiej ułatwią pracę przy dalszym pozycjonowaniu strony.
Korzyści
Uczestnik szkolenia będzie samodzielnie potrafił wybrać firmę hostingową, samodzielnie zakupi domenę internetową, zainstaluje i skonfiguruje CMS – WordPress. Te czynności przybliżą uczestnika z jednej strony do przygotowania sobie podstawowego narzędzia do E-marketingu a z drugiej strony będzie mógł wykorzystać stronę do jej pozycjonowania aby wyszukiwarka pokazywała ją po wpisaniu w wyszukiwarkę słów kluczowych.

1. Omówienie CMS
  2. Wymagania systemu
  3. Pobieranie plików instalacyjnych
  4. Tworzenie bazy danych
  5. Instalacja systemu (zdalny serwer, lokalny serwer)
  6. Pomoc dla WordPress’a
  7. Włączenie/wyłączenie spod indeksacji
  8. Najważniejsze ustawienia
  9. Rejestracja i ustawianie kont zarządzających CMS
  10. Omówienie Kokpitu (panel zarządzający)
  11. Artykuł versus wpis
  29. Przenoszenie instalacji na zdalny serwer
  30. Tworzenie przyjaznych odnośników
  31. Tworzenie formularza kontaktowego
  32. Zapomniane hasła (MySQL)
  33. Strony responsywne
  34. LandingPage
  35. Autoresponder
  36. Widgety „must have”
  37. Wstęp do programowania
  38. Wstęp do marketingu

Sylwetka prelegenta: Dariusz Różański

Absolwent Wydziału Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej, uzyskany tytuł – magister inżynier telekomunikacji oraz absolwent dwuletniego Podyplomowego Studium Pedagogicznego przy Politechnice Warszawskiej, uzyskany tytuł – magister pedagogiki. Te dwa kierunki umożliwiają mi uczestniczenie w ogólnopolskim projekcie pod patronatem ORANGE – budowa szerokopasmowego dostępu do Internetu przy użyciu technologii światłowodowej FTTH. Główne kierunki samorozwoju to szeroko rozumiane zdrowie człowieka oraz technologie informatyczne a w szczególności SEO/SEM, budowa stron internetowych (front-end, back-end) jak również analiza konkurencji.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu oraz materiały szkoleniowe.

Kursant zobowiązany jest do przyniesienia na szkolenie własnego komputera. W przypadku braku takiej możliwości prosimy o kontakt z koordynatorem kursu.

Przewidziane są przerwy kawowe.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 450 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Przy zgłoszeniach do 27 kwietnia obowiązuje cena promocyjna – 420 zł +VAT.

Szkolenie stacjonarne 18 maja 2018 r. Warszawa:

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl