zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół, pod nazwą

Uczeń krytyczny wobec treści publikowanych w Internecie

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie 16 września 2022 r. do 16 marca 2023 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Uczeń krytyczny wobec treści publikowanych w Internecie” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Regulamin konkursu:
  1. Celem konkursu jest przekazanie uczniom wiedzy z zakresu prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej oraz kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych.
  2. Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Uczeń krytyczny wobec treści publikowanych w Internecie” jest uzyskanie co najmniej 80 punktów za 7 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu: „Uczeń krytyczny wobec treści publikowanych w Internecie” :

1. Udział w ogólnopolskich, regionalnych, szkolnych akcjach, kampaniach na rzecz bezpieczeństwa
    w Internecie. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Organizacja zajęć dla uczniów we współpracy z lokalnymi instytucjami. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Organizacja konkursu na lapbok. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Organizacja nocy bezpiecznego Internetu, może być w formie on-line. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Organizacja projektu sprawdzam – uczniowie działają w zespołach i opracowują projekt, w którym omawiają sposoby, gdzie i dlaczego należy sprawdzać informacje zawarte w sieci. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. Prowadzenie wspólnie z opiekunami szkolnego lub klasowego profilu na Instagramie w celu
    instruktażu, w jaki sposób robić to rozsądnie i bezpiecznie. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Uczeń krytyczny wobec treści publikowanych w Internecie” , który w okresie od 16.09.2022 r. do 16.11.2022 r., przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).

Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 31 sierpnia 2022 r.

• Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie dyrektorzy szkół, rady pedagogiczne, komitety rodzicielskie i samorządy uczniowskie.
  • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez szkołę należy przesyłać przez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 16 marca 2023 r.
  • Adres jury konkursu: Uczeń krytyczny wobec treści publikowanych w Internecie: Al. Jerozolimskie 133/53, 02-304 Warszawa, e-mail: sekretariat@ksztaltowanie.com.pl

ZAPRASZAMY NA KURS „Uczeń krytyczny wobec treści publikowanych w Internecie”

Uczeń krytyczny wobec treści publikowanych w Internecie

który odbędzie się w okresie od 16.09.2022 r. do 16.11.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2022 r.

1. Zasady bezpieczeństwa w sieci.
  2. W świecie wirtualnych relacji.
  3. Szkodliwe treści.
  4. Edukacja w zakresie odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
  5. Cyfrowi tubylcy i cyfrowi imigranci.
  6. Krytyczne myślenie.
  7. Propozycje działań, zabaw, ćwiczeń.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań na Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.

• adres e-mail (Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

• wykształcenie wyższe