Uczeń współuzależniony, wychowujący się w rodzinie alkoholowej

ZAPRASZAMY NA KURS „Uczeń współuzależniony, wychowujący się w rodzinie alkoholowej”

Uczeń współuzależniony, wychowujący się w rodzinie alkoholowej

w okresie 18.10.2022 r. do 18.12.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 września 2022 r.

1. Choroba alkoholowa.
  2. Uzależniony mózg – najważniejsze informacje.
  3. Style wychowania w rodzinie alkoholowej.
  4. Dzieci alkoholików – aspekt psychologiczny.
  5. Współuzależnienie.
  6. Problemy rodziny alkoholowej.
  7. Trudności ucznia i sposoby ich pokonywania – praktyczne wskazówki:
    • ciągłe zamartwianie się,
    • silna koncentracja myśli, uczuć i zachowań na osobie pijącej,
    • zaburzenia koncentracji,
    • niskie poczucie własnej wartości,
    • brak zaufania,
    • rozmyte granice.
  8. Zaburzenia psychosomatyczne:
    • nerwice,
    • zakłócenia w rozwoju emocjonalnym (chaos, huśtawka nastrojów, stany lękowe, depresja, stan ciągłej ,,gotowości”),
    • zakłócenia czynności poznawczych ( zagubienie, brak poczucia celu, sensu, zaburzenia wzorców w zakresie norm i zdrowia).
  9. Współpraca z rodzicami.
  10. Współpraca z instytucjami.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.

• adres e-mail (Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.