ZAPRASZAMY NA KURS „Wspieranie uczniów cudzoziemskich ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole/placówce oświatowej”

który odbędzie się w okresie od 20.09.2022 r. do 20.11.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2022 r.

1. Kształcenie cudzoziemców w polskim systemie oświaty.
  2. Organizacja opieki i kształcenia dzieci i młodzieży uchodźczej wynikającej ze specustawy.
  3. Diagnoza specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci cudzoziemskich w kontekście organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole.
  4. Narzędzia diagnostyczne dostosowane do możliwości językowych dzieci, w tym testy niewerbalne oraz nieobciążone kulturowo.
  5. Dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb oraz możliwości ucznia.
  6. Charakterystyka dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wskazówki do pracy z:
    • niepełnosprawnością intelektualną,
    • niewidomymi i słabo widzącymi,
    • niesłyszącymi i słabo słyszącymi,
    • autyzmem,
    • niepełnosprawnością ruchową,
    • chorobami przewlekłymi,
    • ADHD,
    • poważnymi zaburzeniami w komunikowaniu się,
    • specyficznymi trudnościami w uczeniu się,
    • niedostosowani społecznie, zagrożeni niedostosowaniem społecznym,
    • wybitnie zdolnymi.
  7. Dziecko ze spe w sytuacji kryzysowej, traumatycznej oraz z trudnościami adaptacyjnymi związanymi z różnicami kulturowymi lub ze zmianą środowiska edukacyjnego, w tym związanymi z wcześniejszym kształceniem za granicą.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań na Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.

• adres e-mail (Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

• wykształcenie wyższe

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.