ZAPRASZAMY NA KURS „Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – tworzenie i wydatkowanie środków ZFRON II edycja”

w okresie od 07.12.2020 r. do 07.03.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 27 listopada 2020 r.

1. Status osoby niepełnosprawnej. Instytucje orzekające o niepełnosprawności i zasady przyznawania stopni niepełnosprawności.
  2. Przepisy regulujące zagadnienia zatrudniania osób niepełnosprawnych. Szczególne obowiązki i uprawnienia pracodawcy tracącego status zakładu pracy chronionej. Korzyści dla pracodawców z zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
  3. Środki tworzące ZFRON w zakładach pracy chronionej i po utracie statusu zpchr. Obowiązki ewidencyjno-rachunkowe dotyczące środków ZFRON. Podział zgromadzonych środków ZFRON. Zwrot środków z funduszu.
  4. Pomoc de minimis.
  5. Regulamin wydatkowania środków zakładowego funduszu. wydatkowanie ZFRON z puli ogólnej oraz w ramach pomocy indywidualnej. Wpływ RODO na dysponowanie środkami ZFRON.
  6. Kontrole ZFRON.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.