Zarządzanie w bibliotece – prawo, promocja, rozwój

ZAPRASZAMY NA KURS „Zarządzanie w bibliotece – prawo, promocja, rozwój”

Zarządzanie w bibliotece – prawo, promocja, rozwój

realizowanym w okresie od 15.11.2021 r. do 15.01.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 29 października 2021 r.

1. Ustawa o bibliotekach – czym jest i czemu służy?
  2. Droga do bibliotekarza dyplomowanego – wymagania, warunki, rekomendacje.
  3. Motywatory jako instrument kierowania kadrą bibliotek.
  4. Menedżer projektu w bibliotece – nowe role kierownicze w działalności biblioteczno-informacyjnej.
  5. Promocja jako instrument marketingu wspierający działania bibliotek w obliczu niskiego czytelnictwa Polaków.
  6. Rola nowoczesnych bibliotek miejskich w zapewnianiu dostępu do kultury i realizowaniu funkcji społecznych.
  7. Akcje promujące czytelnictwo – przegląd.
  8. Przegląd narzędzi internetowych wspomagających warsztat pracy bibliotekarza.
  9. Metody promocji książki.
  10. Maker space jako narzędzie budowania korzystnego wizerunku biblioteki.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.