Zmiany w prawie pracy wynikające z wdrożenia Dyrektywy work – life balance

ZAPRASZAMY NA KURS „Zmiany w prawie pracy wynikające z wdrożenia Dyrektywy work – life balance”

Zmiany w prawie pracy wynikające z wdrożenia Dyrektywy work – life balance

który odbędzie się w okresie od 02.09.2022 r. do 02.11.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 sierpnia 2022 r.

1. Polityka państwa w zakresie demograficznym – założenia Strategii Demograficznej 2040 w kontekście ochrony pracownika-rodzica. Ochrona pracownika będącego rodzicem – podstawy prawne. Czym jest Dyrektywa work – life balance i jak wpłynie na polskie prawo pracy.
  2. Ochrona trwałości zatrudnienia w trakcie ciąży pracownicy i z tytułu pełnienia funkcji rodzicielskich przewidziana w Kodeksie pracy.
  3. System urlopów dla rodziców obowiązujący w Polsce, zmiany wprowadzone dyrektywą – nowe rozwiązania w zakresie urlopu rodzicielskiego, nowy urlop opiekuńczy. Implementacja Dyrektywy do polskiego porządku prawnego – Kto zyska a kto straci?
  4. Nowe możliwości dla pracownika-rodzica wynikające z powołaniem się na siłę wyższą, elastyczności organizacji pracy.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań na Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.

(Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.