Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa”

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa

FORMULARZ ZGŁOSZENIA ONLINE – bez limitu czasowego*

FORMULARZ ZGŁOSZENIA ONLINE – IV edycja

w okresie 17.05.2024 r. do 17.07.2024 r.

1. Strategia Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019-2024.
  2. Założenia i realizacja Europejskiej Dyrektywy w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na terytorium Unii. Wpływ Dyrektywy NIS na inne akty prawne – omówienie.
  3. Audyt systemów teleinformatycznych.
  4. Bezpieczeństwo organizacyjne, personalne i techniczne w dokumentacji polityki bezpieczeństwa oraz systemów teleinformatycznych.
  5. Szacowanie ryzyka wystąpienia incydentu w odniesieniu do cyberprzestępczości, jak i bezpieczeństwa informacyjnego.
  6. Ochrona danych osobowych w przepisach prawnych.
  7. Od czego zacząć analizy ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa? Jak projektować procedury bezpieczeństwa? Opracowywanie niezbędnej dokumentacji w obszarze cyberbezpieczeństwa systemu informatycznego, wykorzystywanego w celu niezakłóconego świadczenia usługi kluczowej.
  8. Struktury sieciowe jako podstawa nowego paradygmatu bezpieczeństwa. Skuteczne zabezpieczenia pomieszczeń oraz urządzeń w codziennej pracy.
  9. Aktualizacja regulaminów i procedur wykonawczych.
Więcej kursów skierowanych do pracowników administracji znajdziecie Państwo na stronie: https://spe.edu.pl/category/kursy-szkolenia-otwarte/administracja/

Cyberprzestępczość jest obecnie największym zagrożeniem na świecie. Im bardziej polegamy na technologii cyfrowej, tym bardziej jesteśmy na nią narażeni. Według analizy przeprowadzonej przez izraelski instytut Check Point Research intensywność działań hakerskich w ostatnim roku podwoiła swoją aktywność, a same ataki wymierzone są zarówno w duże korporacje światowe, jak i mniejsze firmy.

Obecny okres to intensywny czas rozwoju sztucznej inteligencji, automatyzacji i wszelkich nowych osiągnięć technologicznych. To także doskonały czas na zbudowanie cyber-obrony i zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko nam, ale także przyszłym pokoleniom.

W związku z obecnym kryzysem rekrutacyjnym na rynku brakuje ekspertów, nawet tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę w świecie IT.

Czym zajmuje się specjalista ds. cyberbezpieczeństwa?

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa jest definiowany jako pracownik, który zapewnia ochronę danych cyfrowych firmy. Ponadto jest odpowiedzialny za ustalenie zasad bezpieczeństwa dla konkretnego przedsiębiorstwa.

Cyberspecjaliści zawsze muszą być o krok przed hakerami. Dlatego nie zwlekaj i już dziś postaw na kurs na specjalistę ds cyberbezpieczeństwa – wejdź do tego świata i zacznij kształtować cyber bezpieczną przyszłość!

Jak prowadzimy kurs?

Kurs prowadzony będzie metodami e-learningowymi. Materiały szkoleniowe zostaną umieszczone na stronie kursu (za pomocą platformy edukacyjnej Moodle). Szkolenie będzie miało formę quizu on-line.

Cele kształcenia

Celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej planem lekcji. Treści edukacyjne dla poszczególnych obszarów kursów edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronie kursu.

Zaświadczenie o ukończeniu kursu

Każdy uczestnik kursu otrzymuje zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu zgodnie z § 15 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Opłaty

Opłata za szkolenie wynosi 395 zł + 23% VAT od osoby. W przypadku finansowania kursu ze środków publicznych przynajmniej w 70% – opłata jest zwolniona z VAT. Wnosi się ją wraz z wnioskiem uczestnika lub jego jednostki na konto Instytutu Badań nad Demokracją Sp. z o.o. o numerze: 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938 w Santander Bank Polska S.A.

Zgłoszenia należy dokonać, wypełniając formularz online:
Wnioski o dofinansowanie instytucjonalne/publiczne: podpisane wnioski należy przesyłać na adres: doki@spe.edu.pl

W przypadku wniosków indywidualnych wystarczy wniosek elektroniczny – podpis nie jest wymagany.