Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa
– kurs internetowy z ograniczonym dostępem
Zapisy na kurs:
przyjmowane są do 30 kwietnia 2026 r.
Termin kursu:
w okresie od 05.05.2026 r. do 05.07.2026 r.
Szczegółowe informacje o kursie
- Krajowe przepisy dotyczące cyberbezpieczeństwa
- Założenia i realizacja Europejskiej Dyrektywy w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa na terytorium Unii.
- Audyt systemów teleinformatycznych.
- Bezpieczeństwo organizacyjne, personalne i techniczne w dokumentacji polityki bezpieczeństwa oraz systemów teleinformatycznych.
- Szacowanie ryzyka wystąpienia incydentu w odniesieniu do cyberprzestępczości, jak i bezpieczeństwa informacyjnego.
- Ochrona danych osobowych w przepisach prawnych.
- Od czego zacząć analizy ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa? Jak projektować procedury bezpieczeństwa? Opracowywanie niezbędnej dokumentacji w obszarze cyberbezpieczeństwa systemu informatycznego, wykorzystywanego w celu niezakłóconego świadczenia usługi kluczowej.
- Struktury sieciowe jako podstawa nowego paradygmatu bezpieczeństwa. Skuteczne zabezpieczenia pomieszczeń oraz urządzeń w codziennej pracy.
- Aktualizacja regulaminów i procedur wykonawczych.