Instruktor/pracownik kulturalno-oświatowy (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Instruktor/pracownik kulturalno-oświatowy ( kurs bez limitu czasowego )”

Instruktor/pracownik kulturalno-oświatowy ( kurs bez limitu czasowego )

1. Teoretyczne podstawy pracy kulturalno-oświatowej.
  2. Podstawy pedagogiki i psychologii w pracy instruktorskiej.
  3. Umiejętności, cechy i kompetencje niezbędne w pracy.
  4. Wykaz instytucji, których celem jest popularyzowanie kultury:
    • świetlice szkolne i środowiskowe
    • klub kultury
    • dom kultury
    • instytucje sztuki, biblioteki, zrzeszenia i organizacje związane z kulturą regionu
    • ruch amatorski.
  5. Zakres i zasady współpracy z instytucjami oświatowymi.
  6. Zakres i zasady współpracy z instytucjami kulturalnymi.
  7. Aktywizacja społeczeństwa – dostosowanie oferty placówki do potrzeb osób z niej korzystających.
  8. Zajęcia i warsztaty.
  9. Metody i techniki animacji.
  10. Dokumentacja.
  11. Promocja instytucji.
  12. Bezpieczeństwo i higiena pracy.
  13. Dobre praktyki.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 297 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.