ZAPRASZAMY NA KURS „Postępowanie administracyjne przed organami administracji publicznej (bez limitu czasowego*)”

1. Podstawowe pojęcia i zasady związane z postępowaniem administracyjnym.
  2. Uczestnicy postępowania administracyjnego.
  3. Właściwość.
  4. Terminy, wezwania i doręczenia – ich znaczenie w postępowaniu.
  5. Postępowanie administracyjne – wszczęcie, prowadzenie, odmowa wszczęcia postępowania.
  6. Postępowanie dowodowe.
  7. Metryki, protokoły i adnotacje.
  8. Konstrukcja i skutki decyzji administracyjnej i postanowienia.
  9. Odwołania, skargi, wnioski i zażalenia.
  10. Przedawnienie w postępowaniu administracyjnym.
  11. Zawieszenie i umorzenie postępowania administracyjnego.
  12. Wyjątki od zasady trwałości decyzji – nadzwyczajne środki eliminacji decyzji z obrotu prawnego.
  13. Wydawanie zaświadczeń.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz.622).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 297 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

22 833-38-90, 22 833-39-90 wew.12

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.