Sekretarz jednostki samorządu terytorialnego (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Sekretarz jednostki samorządu terytorialnego (bez limitu czasowego*)”

Sekretarz jednostki samorządu terytorialnego (bez limitu czasowego*)

1. Prawa i obowiązki sekretarza jako pracownika samorządowego, w tym obowiązek składania oświadczenia majątkowego i zasady jego wypełniania.
  2. Łączenie stanowiska sekretarza ze stanowiskiem zastępcy.
  3. Obowiązujące sekretarza zakazy związane z zatrudnieniem w jednostce samorządu terytorialnego, w tym zakaz prowadzenia działalności gospodarczej
    z wykorzystaniem mienia jednostki samorządu terytorialnego.
  4. Kompetencje sekretarza wynikające z samorządowych ustaw ustrojowych.
  5. Powierzanie sekretarzowi prowadzenia spraw organu wykonawczego.
  6. Wykonywanie czynności z zakresu prawa pracy w stosunku do wójta, starosty i marszałka.
  7. Sekretarz jako kierownik komórki organizacyjnej urzędu.
  8. Obowiązki sekretarza w zakresie ochrony danych osobowych.
  9. Udostępnianie informacji publicznej.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres: Studium Prawa Europejskiego Al. Jerozolimskie 151, kl. 1, piętro 2, 02 – 326 Warszawa.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.

Ustawa z dnia 10 lutego 2017 r. o zmianhttps://spe.edu.pl/wp-admin/post.php?post=25645&action=editie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o samorządzie terytorialnym i ustawę o pracownikach samorządowych – podpisana 20 marca 2017 r.
Pobierz informację.
Źródło: Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej