ZAPRASZAMY NA KURS „Instruktor gimnastyki korekcyjnej (bez limitu czasowego*)”
zaprasza do udziału w kursie/studium przedmiotu
Instruktor gimnastyki korekcyjnej (bez limitu czasowego*)
– kurs doskonalący
Zapisy na kurs przyjmowane są do 29 listopada 2024 r.
Program kursu:
- Organizacja i metodyka zajęć korekcyjnych.
- Charakterystyka wad postawy ciała wraz z doborem optymalnych ćwiczeń.
- Gry i zabawy ruchowe korekcyjne.
- Pierwsza pomoc przedmedyczna.
- Dokumentacja pracy korekcyjnej.
- Konspekty zajęć.
Profesjonalny instruktor gimnastyki korekcyjnej jest dziś specjalistą bardzo pożądanym. Najmłodsi coraz częściej cierpią z powodu wad postawy wywołanych wieloma czynnikami, m.in. brakiem aktywności fizycznej i siedzącym trybem życia. Studium Prawa Europejskiego proponuje kurs nadający dodatkowe uprawnienia instruktorskie nauczycielom wuefu, trenerom personalnym, czy fizjoterapeutom pt. „instruktor gimnastyki korekcyjnej”.
Szkolenie przeprowadzone zostanie popularną obecnie metodą e-learningu. Każdy z uczestników otrzyma dostęp do materiałów szkoleniowych niezbędnych w procesie szkolenia. Dokumenty zamieszczane będą na portalu internetowym, w którym kurs będzie realizowany (platforma edukacyjna Moodle). Na koniec uczestnicy przystąpią do zaliczenia, które będzie miało formę quizu online.
Gimnastyka korekcyjna kurs ma na celu przeszkolenie nauczycieli, trenerów i innych osób pracujących z dziećmi w zakresie wychowania fizycznego ukierunkowanego na redukcję wad postawy ciała. Program szkolenia szeroko obejmuje zagadnienie gimnastyki korekcyjnej oraz metodyki jej prowadzenia i dokumentowania. Poza uczestnictwem w zajęciach online każdy z uczestników, po zalogowaniu na platformę edukacyjną będzie mógł korzystać z zamieszczonych tam treści kształcenia podzielonych tematycznie, zgodnie z zakresem poszczególnych zajęć.
Każda osoba kończąca gimnastyka korekcyjna kurs otrzyma stosowne zaświadczenie potwierdzone przez Dyrekcję Studium Prawa Europejskiego, wystawione na podstawie § 15 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Udział w szkoleniu dostępny jest zarówno dla uczestników indywidualnych, jak i pracowników instytucji publicznych. Opłatę za szkolenie w kwocie netto 395 zł + 23% VAT (w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych opłata jest zwolniona z podatku VAT) od osoby należy wnieść wraz ze zgłoszeniem udziału na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938. Opłatę realizują uczestnicy lub jednostki kierujące ich na szkolenie.
Każdemu z zapisanych uczestników po uiszczeniu opłaty, przesłany zostanie elektroniczny klucz dostępu do kursu.
Zgłoszenia należy dokonać poprzez wypełnienie formularza online:
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.
Koordynator szkolenia
Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20
Wymagania techniczne dla uczestników kursu:
- komputer z łączem internetowym
- standardowe oprogramowanie (Word, Adobe Reader lub inne odpowiadające tym programom)
- adres e-mail (Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)
Wymagania wstępne dla uczestników kursu:
- wykształcenie min. średnie
Kurs równoważy 40 godzin szkolenia stacjonarnego.
Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!
*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia zalogowania się, po uiszczeniu opłaty.