zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie pod nazwą
Bezpieczna droga do przedszkola XXIII edycja
Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 2 grudnia 2024 r. do 30 marca 2025 r. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Bezpieczna droga do przedszkola” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.
Regulamin konkursu:
- Celem konkursu jest zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, które przyczynią się do ich bezpieczeństwa m.in. podczas drogi do przedszkola.
- Przedszkola przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania dyplomu „Bezpieczna droga do przedszkola” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za zrealizowanie 5 spośród 8 zaproponowanych zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.
Zadania konkursu: „Bezpieczna droga do przedszkola”
- Zorganizowanie spotkania z policjantem nt. Bezpieczeństwo na drogach. Jak uniknąć zagrożeń. Ocena na podstawie sprawozdania/ prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
- Przygotowanie prac plastycznych/plakatów (do wyboru) pt. Moja droga do przedszkola. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
- Przeprowadzenie konkursu wśród przedszkolaków nt. znajomości przepisów ruchu drogowego. (Pytania powinny być dostosowane do poszczególnych grup wiekowych). Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników testów wiedzy przesłanych do jury konkursu.
- Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na temat bezpieczeństwa na drogach z uwzględnieniem odblasków dla pieszych. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
- Przygotowanie wiersza na temat bezpieczeństwa na drogach. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wierszy przesłanych do jury konkursu.
- Zorganizowanie zajęć plastycznych, na których dzieci przygotują wybrane znaki drogowe. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
- Jak postąpić, kiedy jesteśmy świadkiem wypadku drogowego – mini wykład przeprowadzony przez nauczyciela/policjanta. Ocena na podstawie sprawozdania przesłanego do jury konkursu.
- Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Bezpieczna droga do przedszkola”, który w okresie od 02.12.2024 r. do 02.02.2025 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).
Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 29 listopada 2024 r.
- Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie dyrektorzy szkół, rady pedagogiczne, komitety rodzicielskie i samorządy uczniowskie.
- Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez szkołę należy przesyłać wyłącznie poprzez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 30 marca 2025 r.
- Adres jury konkursu „Bezpieczna droga do przedszkola”.: Al. Jerozolimskie 133/53, 02-304 Warszawa, e-mail: sekretariat@bezpieczna-droga.com.pl
Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!
zaprasza do udziału w kursie/studium przedmiotu
Bezpieczna droga do przedszkola XXIII edycja
– kurs doskonalący
realizowanym w okresie od 02.12.2024 r. do 02.02.2025 r.
Zapisy na kurs przyjmowane są do 29 listopada 2024 r.
Program kursu:
- Kształtowanie prawidłowych postaw w zakresie bezpieczeństwa dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na drogach.
- Współpraca nauczycieli z rodzicami w celu wpajania dzieciom bezpiecznych zachowań na drodze.
- Pierwsza pomoc przedmedyczna.
- Działania instytucji zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego.
- Scenariusze zajęć nt. bezpieczeństwa na drogach.
Kurs przeprowadzony będzie z wykorzystaniem metody e – learning. Materiały szkoleniowe zamieszczane będą na stronie internetowej kursu (platforma edukacyjna moodle). Zaliczenie kursu odbędzie się poprzez quizy online.
Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu.
Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 15 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).
Opłatę za szkolenie w kwocie netto 395 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w całości ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.
Zgłoszenia należy dokonać poprzez wypełnienie formularza online:
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu. Zgłoszenie na kurs jest równoznaczne z przystąpieniem do konkursu.
Koordynator szkolenia
Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20
Wymagania techniczne dla uczestników kursu:
- komputer z łączem internetowym
- standardowe oprogramowanie (Word, Adobe Reader lub inne odpowiadające tym programom)
- adres e-mail (Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)
Wymagania wstępne dla uczestników kursu:
- wykształcenie min. średnie
Kurs równoważy 40 godzin szkolenia stacjonarnego.
Szczegółowy harmonogram, w tym terminy konsultacji dostępne będą po zalogowaniu się na stronie kursu.
Prawa autorskie do programów i materiałów szkoleniowych zastrzeżone!