ZAPRASZAMY NA KURS „Ewidencja ludności i dowody osobiste w świetle obowiązujących zmian prawnych (bez limitu czasowego*)”

1. Kodeks postępowania administracyjnego oraz – omówienie obowiązujących zmian. Zasady prowadzenia postępowań meldunkowych.
  2. Nowe regulacje prawne w zakresie ewidencji ludności – zakres obowiązujących przepisów oraz zmian wprowadzonych ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.
  3. Wydawanie decyzji administracyjnych, składniki decyzji i najczęściej popełniane błędy. Dopełniania obowiązku meldunkowego przez obywateli krajów należących do unii europejskiej i pozostałych cudzoziemców – zmiany z 2014 r. oraz 2018 r.
  4. Problematyka realizacji obowiązku meldunkowego w zakresie:
    • zameldowania na pobyt stały i czasowy,
    • wymeldowania,
    • opuszczenia lokalu,
    • ustanowienia pełnomocnika.
  5. Prowadzenie rejestrów mieszkańców oraz rejestrów zamieszkania cudzoziemców. Spis wyborców:
    • prowadzenie,
    • rejestracja,
    • archiwizacja.
  6. Rejestracja danych z:
    • nr PESEL,
    • rejestru mieszkańców,
    • rejestru zamieszkania cudzoziemców.
  7. Zmiany w zakresie wydawania i unieważniania dowodów osobistych. Wydawanie zaświadczeń i udostępnianie danych z ewidencji ludności oraz rejestru dowodów osobistych i dokumentacji dowodowej.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Przy zgłoszeniach do 28 stycznia 2022 r. obowiązuje cena promocyjna – 150 zł +VAT.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia zalogowania się po uiszczeniu opłaty.