Instruktor obrony cywilnej (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Instruktor obrony cywilnej (bez limitu czasowego*)”

Instruktor obrony cywilnej (bez limitu czasowego*)

1. Regulacje normatywno-prawne w obszarze ochrony ludności i obrony cywilnej.
  2. Międzynarodowe Prawo Humanitarne Konfliktów Zbrojnych.
  3. Monitoring zagrożeń, system wykrywania skażeń i alarmowania.
  4. Systemy ratownicze (krajowy system ratowniczo-gaśniczy, Państwowe Ratownictwo Medyczne, inne).
  5. Ewakuacja ludności, zwierząt i mienia na wypadek masowego zagrożenia.
  6. Prowadzenie szkoleń z zakresu powszechnej samoobrony ludności – scenariusze szkoleń, materiały dydaktyczne.
  7. Rola środków masowego przekazu w systemie ochrony ludności.
  8. Psychologiczne aspekty sytuacji kryzysowych.
  9. Procedury postępowania oraz zachowania w sytuacji zagrożeń.
  10. Miejsce, rola i zadania organizacji pozarządowych w systemie ochrony ludności, w tym pomoc humanitarna.
  11. Zabezpieczenie logistyczne dużych akcji ratunkowych.

Cel kształcenia: celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy objętej programem kursu. Treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych będą dostępne po zalogowaniu się na stronę kursu. Absolwenci kursu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT od osoby (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych, np. z budżetu jednostki samorządu terytorialnego) wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia zalogowania się po uiszczeniu opłaty.