Kontrola podatkowa w jednostkach samorządowych

ZAPRASZAMY NA KURS „Kontrola podatkowa w jednostkach samorządowych”

Kontrola podatkowa w jednostkach samorządowych

realizowanym w okresie od 20.07.2021 r. do 20.09.2021 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 30 czerwca 2021 r.

1. Podstawowe pojęcia i problemy kontroli (min. nieprawidłowość, uchybienie, błąd i jego rodzaje).
  2. Standardy kontroli wykonywanej przez jednostki administracji publicznej (uczciwość, rzetelność, niezależność obiektywizm, poufność, profesjonalny osąd) oraz standardy kontroli zarządczej z zakresu realizacji obowiązków kontrolnych.
  3. Etapy postepowanie kontrolnego.
  4. Kontrola podatkowa (zakres podmiotowy i przedmiotowy, upoważnienia i uprawnienia, zawiadomienia, dokumentacje kontroli, obowiązujące terminy, odpowiedzialność karna, wyniki kontroli i jej konsekwencje).
  5. E-kontrola podatkowa ( e-standardy, środki komunikacji, nośniki danych).
  6. Kontrola inkasenta podatkowego.
  7. Kontrola podatkowa a kontrola zarządcza.
  8. Kontrola podatkowa przedsiębiorcy w oparciu o Ordynację podatkową.
  9. Wymagane dokumenty i ich omówienie (min. Protokoły np. badania ksiąg, czynności podatkowych, wzór wezwania do okazania dokumentów, żądania dokumentów, wzory zawiadomień).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.