Pracownik administracyjno-biurowy z elementami kadr i płac III edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Pracownik administracyjno-biurowy z elementami kadr i płac III edycja”

Pracownik administracyjno-biurowy z elementami kadr i płac III edycja

w okresie od 04.09.2018 r. do 04.12.2018 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 14 sierpnia 2018 r.

1. Zagadnienia prawa pracy i kodeksu cywilnego w stosunku pracy i umowach cywilnoprawnych.
  2. Stosunek pracy. Rozwiązywanie stosunku pracy, odpowiedzialność pracodawcy, postępowanie sądowe a roszczenia ze stosunku pracy. Zatrudnianie młodocianych. Zatrudnianie cudzoziemców, w tym obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.
  3. Obowiązki pracodawcy wobec zatrudnionych. Naliczenie i dokumentowanie wynagrodzeń. Czas pracy, urlopy pracownicze, uprawnienia związane z rodzicielstwem – problematyka zasiłków ZUS ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego.
  4. Praktyczne aspekty prawa administracyjnego, handlowego, cywilnego i prawa pracy w kontekście funkcjonowania podmiotów gospodarczych, urzędów, instytucji.
  5. Podstawy prawne regulujące postępowanie i dokumentację. Rodzaje i obieg dokumentacji biurowej. Procedury archiwizacji.
  6. Przepływ informacji, komunikacja i organizacja w biurze.
  7. Podstawy prawne dotyczące danych osobowych w pracy pracownika biurowego/administracyjnego.
  8. Podstawowe zagadnienia z księgowości (podatek dochodowy i podatek od towarów i usług, faktury VAT, dokumenty księgowe, deklaracje podatkowe, dokumentacja księgowa, ewidencje podatkowe, KPiR).

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 330 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl