Specjalista ds. drogownictwa i inwestycji (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. drogownictwa i inwestycji (bez limitu czasowego*)

Specjalista ds. drogownictwa i inwestycji (bez limitu czasowego*)

1. Ogólne wiadomości o podbudowach (rodzaje podłoża, nośność podłoża, wzmocnienie podłoża).
  2. Rodzaje podbudów (podział podbudów pod względem materiałów i technologii wykonania, podział pod względem odkształcalności, normy technologiczne dotyczące podbudów).
  3. Wykonanie podbudów (roboty wstępne, zagęszczenie podbudów).
  4. Podział mieszanek mineralno-asfaltowych.
  5. BHP w drogownictwie.
  6. Szczegółowa Specyfikacja Techniczna jako załącznik do dokumentów przetargowych.
  7. Ustawa Pzp – wybrane fragmenty.
  8. Prawo budowlane – istotne aspekty.
  9. Definicje i badania podłoży.
  10. Cechy skał i kruszyw.
  11. Grubość warstw podbudowy.
  12. Zagęszczenie i zaklinowanie.
  13. Pielęgnacja podbudowy.
  14. Właściwości asfaltu.
  15. Asfalt modyfikowany polimerami.
  16. Dodatki i modyfikatory do asfaltów drogowych oraz mieszanek mineralno-asfaltowych.
  17. Mieszanki mineralno-asfaltowe (podział, wytwarzanie, transport, wbudowanie, poprawne zagęszczenie mieszanek).
  18. BHP (Obowiązki majstra i robotników, przyczyny nieszczęśliwych wypadków, pierwsza pomoc).
  19. Prawo i dokumenty (nieścisłości w SST, Ustawa Pzp w inwestycji, Prawo budowalne w inwestycji).

Opłatę za szkolenie wynosi w kwocie netto 395 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl