Specjalista ds. kadr i płac z elementami rachunkowości (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. kadr i płac z elementami rachunkowości ( kurs bez limitu czasowego )”

1. Wprowadzenie do rachunkowości – pojęcia i terminologia. Podstawy prawne rachunkowości – ustawy, dyrektywy, MSR, KSR. Zasady rachunkowości i etyka zawodowa. Prawo cywilne z elementami prawa finansowego.
  2. Polityka rachunkowości jednostki. Współczesne formy prowadzenia ksiąg rachunkowych – karta podatkowa, ryczałt, kpir, pełna księgowość. Zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych, dowody księgowe. Konto księgowe i jego funkcjonowanie.
  3. Obsługa programu Płatnik.
  4. Stosunek pracy. Rozwiązywanie stosunku pracy, odpowiedzialność pracodawcy, postępowanie sądowe a roszczenia ze stosunku pracy.
  5. Ochrona informacji niejawnych oraz danych osobowych
  6. Dokumentacja osobowa pracowników.
  7. Zagadnienia prawa pracy i kodeksu cywilnego w stosunku pracy i umowach cywilnoprawnych.
  8. Obowiązki pracodawcy wobec zatrudnionych. Naliczenie i dokumentowanie wynagrodzeń. Czas pracy, urlopy pracownicze, uprawnienia związane z rodzicielstwem – problematyka zasiłków ZUS ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Magdalena Szreter
m.szreter@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 21

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.