Specjalista ds. obronnych w urzędzie administracji samorządowej V edycja

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. obronnych w urzędzie administracji samorządowej V edycja”

Specjalista ds. obronnych w urzędzie administracji samorządowej V edycja

w okresie od 02.06.2022 r. do 02.08.2022 r.

Zapisy na kurs przyjmowane są do 31 maja 2022 r.

1. Geopolityczne uwarunkowania kwestii bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Strategiczne wyzwania.
  2. Podstawy prawne regulujące funkcjonowanie państwa w razie zagrożenia konfliktem zbrojnym i w czasie wojny.
  3. Realizacja zadań państwa – gospodarza (HNS) przez administrację publiczną.
  4. Świadczenia osobiste, rzeczowe i szczególne na rzecz obrony.
  5. Militaryzacja jako forma realizacji zadań obronnych. Charakterystyka Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej (siły lądowe, morskie, powietrzne).
  6. Planowanie obronne na szczeblu województwa, powiatu i gminy. Opracowywanie Narodowego Kwestionariusza Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych (NKPPO).
  7. Zasady sporządzania planu akcji kurierskiej na szczeblu gminy, powiatu.
  8. Organizacja oraz zasady przygotowania podmiotów leczniczych na potrzeby obronne państwa. Zasady organizacji zastępczych miejsc szpitalnych.
  9. Zasady opracowania planu operacyjnego funkcjonowania gminy, powiatu w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz w czasie wojny.
  10. Gotowość obronna i jej podwyższanie. Organizacja stanowiska kierowania Wójta Gminy (Burmistrza, Prezydenta Miasta), Starosty, Wojewody. Organizacja Stałych Dyżurów na szczeblu gminy, powiatu, województwa.
  11. Realizacja zadań obronnych oraz charakterystyka sił zbrojnych w wybranych państwach.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online.
– Dotyczy zgłoszeń instytucjonalnych/finansowanych ze środków publicznych: podpisany formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: dokumenty@spe.edu.pl
– W przypadku zgłoszeń indywidualnych wystarczające jest zgłoszenie elektroniczne – bez podpisu.

Przy zgłoszeniach do 31 maja 2022 r. obowiązuje cena promocyjna – 150 zł +VAT.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

• adres e-mail(Aby uniknąć sytuacji, że powiadomienia z serwisu Studium Prawa Europejskiego zostaną usunięte lub umieszczone w katalogu SPAM w Państwa skrzynkach mailowych, prosimy o podawanie adresów prywatnych lub dodawania domeny spe.edu.pl do zaufanych lub do kontaktów.)

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.