ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. ochrony danych osobowych i informacji niejawnych (bez limitu czasowego*)”

1. Podstawy prawne dotyczące danych osobowych i informacji niejawnych – z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 4 maja 2019 r.
  2. Zasady funkcjonowania i organizacja pracy komórek gromadzących, przechowujących i użytkujących informacje niejawne i dane osobowe – modelowe regulaminy organizacyjne.
  3. Wewnętrzna kontrola funkcjonalna nad ochroną informacji niejawnych i danych osobowych.
  4. Zasady bezpieczeństwa przemysłowego, handlowego, postępowanie w przypadkach nadzwyczajnych, w tym naruszenia norm w zakresie informacji niejawnych i danych osobowych.
  5. Odpowiedzialność kierowników/pracowników jednostek organizacyjnych, instytucji, podmiotów gospodarczych etc. za ochronę informacji niejawnych i danych osobowych oraz bezpieczeństwo teleinformatyczne.
  6. Uchybienia i błędy w praktyce urzędów i instytucji w zakresie ochrony informacji niejawnych i danych.
  7. Instytucja jako administrator danych osobowych.

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 400 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza online. Poprawnie wypełniony formularz online wygeneruje automatycznie formularz w pliku pdf, który należy wydrukować, podpisać oraz przesłać na adres koordynatora kursu.

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia zalogowania się po uiszczeniu opłaty.

Od 4 maja 2019 r. obowiązują zmiany wprowadzone ustawą z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dokonuje nowelizacji 162 ustaw. Zmiany te mają na celu usunięcie przepisów, które są sprzeczne z RODO jak również usunięcie przepisów, które powielają rozwiązania zawarte w RODO, jak również dostosowanie rozwiązań przewidzianych w RODO do specyfiki polskiego porządku prawnego.
źródło: sejm.gov.pl
Informacja w sprawie ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych
Celem ustawy jest zapewnienie stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „Rozporządzeniem”. Rozporządzenie będzie obowiązywało w polskim porządku prawnym bezpośrednio i będzie miało zastosowanie od dnia 25 maja 2018 r.

źródło: www.prezydent.pl