Specjalista ds. organizacji obrony cywilnej (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. organizacji obrony cywilnej ( kurs bez limitu czasowego )”

Specjalista ds. organizacji obrony cywilnej ( kurs bez limitu czasowego )

1. Podstawy prawne funkcjonowania obrony cywilnej i prawa pokrewne.
  2. Cele, zadania oraz organizacja (w tym formacje) obrony cywilnej w czasie pokoju, klęsk żywiołowych i wojny.
  3. Obowiązki i uprawnienia organów samorządowych, państwowych, zakładów pracy i organizacji społecznych w zakresie obrony cywilnej.
  4. Plany obrony cywilnej w jednostkach samorządowych (ze szczególnym uwzględnieniem zasad wypełniania kart realizacji zadań obrony cywilnej) – jak je opracować.
  5. Ostrzeganie, informowanie i alarmowanie ludności oraz ewakuacja ludności, zwierząt i mienia.
  6. Zasady nadawania przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych formacjom obrony cywilnej.
  7. Zasady opracowywania planów ochrony zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych.
  8. Zasady opracowywania oceny stanu przygotowań obrony cywilnej.
  9. Omówienie zagadnień związanych z ochroną przed skażeniami (urządzenia specjalne do likwidacji skażeń, ujęcia wody, bazy danych dotyczące ochrony płodów rolnych, zwierząt gospodarskich, produktów żywnościowych i pasz) na terenie gminy, powiatu, województwa.
  10. Budowle ochronne i ich możliwość wykorzystania w okresie wystąpienia zagrożenia.
  11. Metodologia prognozy skażeń promieniotwórczych, biologicznych, chemicznych według ATP-45B.
  12. Rola środków masowego przekazu w systemie ochrony ludności.
  13. Obrona cywilna w innych krajach.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 298 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty.