ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. organizacji pozamilitarnych przygotowań obronnych w jednostkach samorządu terytorialnego (bez limitu czasowego*)”

1. Charakterystyka stanów gotowości obronnej państwa.
  2. Organizacja pracy rocznej na stanowisku ds. obronnych – programy, plany, wytyczne.
  3. Organizacja Stałego Dyżuru jako struktury niezbędnej podczas podwyższania gotowości obronnej, w tym:
  • organizacja Stałego Dyżuru w jednostce na podstawie Zarządzenia oraz Instrukcji,
  • zasady wykorzystania i prowadzenia dokumentacji Stałego Dyżuru,
  • obowiązki i zadania poszczególnych osób funkcyjnych Stałego Dyżuru,
  • sposoby przekazywania decyzji i zadań operacyjnych w ramach Stałego Dyżuru.
  1. Organizacja i funkcjonowanie Stanowisk Kierowania w administracji publicznej, w tym:
  • obsada Stanowisk Kierowania oraz wykorzystanie i prowadzenie dokumentacji.
  1. Opracowanie dokumentacji przemieszczenia wydzielonych sił i środków na Zapasowe Miejsce Pracy.
  2. Akcja kurierska jako zorganizowany przez organy administracji publicznej system doręczania kart powołania żołnierzy rezerwy.
  3. Planowanie i realizacja szkolenia obronnego – przepisy, dokumentacja, plany szkoleń, programy
  4. Zasady organizowania, przygotowania oraz prowadzenia ćwiczeń obronnych.
  5. Opracowywanie planów operacyjnego funkcjonowania jednostki w warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa i w czasie wojny.
  6. Przygotowanie organów administracji publicznej w ramach planowania operacyjnego do funkcjonowania w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny na podstawie planów operacyjnego funkcjonowania.
  7. Reklamowanie od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w czasie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Marcin Katrynicz
m.katrynicz@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 14

*Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia zalogowania się po uiszczeniu opłaty.