Specjalista ds. zarządzania projektem

ZAPRASZAMY NA KURS „Specjalista ds. zarządzania projektem”

Specjalista ds. zarządzania projektem

FORMULARZ ZGŁOSZENIA ONLINE – bez limitu czasowego*

FORMULARZ ZGŁOSZENIA ONLINE – XXIV edycja

w okresie 17.05.2024 r. do 17.07.2024 r.

1. Efektywne zarządzanie projektem w organizacji – wprowadzenie.
  2. Metodyka zarządzania projektem.
  3. Budowanie i kierowanie zespołem projektowym.
  4. Komunikacja w projekcie. Techniki wywierania wpływu.
  5. Promocja projektu.
  6. Zarządzanie ryzykiem projektu.
  7. Zarządzanie konfliktami i kryzys w projekcie.
  8. Zarządzanie zmianą.
  9. Zarządzanie jakością.
  10. Rachunkowość zarządcza i budżetowa w projekcie.
  11. Zarządzanie portfelem projektu.
  12. Raportowanie i monitorowanie projektu.
  13. Ocena i ewaluacja projektu.
  14. Narzędzia informatyczne zarządzania projektem.
  15. Zarządzanie wieloma projektami.
Więcej kursów skierowanych do pracowników administracji znajdziecie Państwo na stronie: https://spe.edu.pl/category/kursy-szkolenia-otwarte/administracja/

Specjalista ds. zarządzania projektem jest osobą odpowiedzialną za koordynowanie i nadzorowanie działań związanych z realizacją projektów w firmie lub organizacji. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie, że projekty są realizowane zgodnie z założonymi celami, harmonogramem oraz budżetem, a także zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Do zadań specjalisty ds. zarządzania projektem należą m.in.:

• planowanie i koordynacja działań zespołu projektowego,
  • zarządzanie budżetem i zasobami projektowymi,
  • kontrola postępów prac i wykonywanie raportów dla zarządu,
  • rozwiązywanie problemów i konfliktów w trakcie realizacji projektu,
  • zarządzanie ryzykiem i wdrażanie strategii na wypadek niepowodzenia.

Specjalista ds. zarządzania projektem musi być osobą zorganizowaną, elastyczną i kreatywną, zdolną do pracy pod presją czasu i umiejętnie radzącą sobie z niespodziewanymi sytuacjami. Wymaga się od niego także wysokich umiejętności interpersonalnych, aby móc skutecznie współpracować z zespołem projektowym oraz z klientami.

Kurs na specjalistę ds zarządzania projektem odbywa się przy użyciu metody e-learningowej. Materiały szkoleniowe będą dostępne na stronie internetowej kursu, która jest hostowana na platformie edukacyjnej moodle. Uczestnicy kursu będą musieli przejść testy online, aby uzyskać zaliczenie. Celem szkolenia jest uporządkowanie wiedzy zawartej w programie kursu i przygotowanie do wykonywania zawodu. Treści edukacyjne będą dostępne po zalogowaniu się na platformę moodle. Do kursu może przystąpić każda osoba, posiadająca średnie wykształcenie. Wszystkie materiały naukowe są dostępne przez określony czas, a dostęp do nich jest możliwy jedynie po uiszczeniu opłaty.

Osoby, które ukończą studium, otrzymają zaświadczenia, które zostaną podpisane przez dyrektora Studium Prawa Europejskiego. Zaświadczenie zostanie wydane zgodnie z przepisami rozporządzenia § 15 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Koszt kursu wynosi 395 zł netto + 23% VAT (zwolniony z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) i musi być wnoszony przez uczestników lub ich jednostki kierujące wraz ze zgłoszeniem na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o.