System gospodarowania przestrzenią gminy (bez limitu czasowego*)

ZAPRASZAMY NA KURS „System gospodarowania przestrzenią gminy (bez limitu czasowego*)”

System gospodarowania przestrzenią gminy (bez limitu czasowego*)

1. Rola studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy jako podstawowego narzędzia kształtowania polityki przestrzennej gminy.
  2. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego – zapewnianie ładu przestrzennego i zrównoważonego rozwoju gminy.
  3. Skutki gospodarowania przestrzenią przez gminy na podstawie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
  4. System gospodarowania przestrzenią gminy jako dobrem publicznym – raport NIK.

Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Opłatę za szkolenie w kwocie netto 350 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w co najmniej 70% ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., nr 63 1090 2590 0000 0001 2401 0938.

Klucz dostępu do kursu zostanie Państwu wysłany po uiszczeniu opłaty.

Izabela Włodarczyk
i.wlodarczyk@spe.edu.pl
22 833-38-90, 22 833-39-90 wew. 20

Dla grup powyżej 20 osób szkolenie może się odbyć w miejscu zamawiającego.

Kurs bez limitu czasowego – kursant ma nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów i quizów przewidzianych programem kursu przez okres 3 miesięcy od dnia zalogowania się po uiszczeniu opłaty.

NIK o systemie gospodarowania przestrzenią gminy jako dobrem publicznym
Funkcjonujący system planowania i zagospodarowania przestrzennego nie zapewnia racjonalnego gospodarowania przestrzenią, jako dobrem publicznym. Polska przestrzeń jest źle zarządzana, a chaos i brak ładu przestrzennego negatywnie wpływają na szeroko rozumianą jakość życia mieszkańców. Skutki wadliwie zarządzanej przestrzeni to m.in.: niekontrolowana urbanizacja, lokowanie inwestycji na obszarach zagrożonych powodzią, brak pełnej ochrony zabytków przyrody, dewastacja ładu przestrzennego oraz niska ocena atrakcyjności polskich miast dla inwestorów….
źródło: www.nik.gov.pl